تبلیغات
ایلیا - آیا می دانید که:
آیا می دانید که: | علمی ,

آیا میدانید که:

1- در سال 1717 میلادی اولین انجمن فراماسونری در لندن تاسیس شد، که در خلال قرن هجده میلادی فراماسون ها اعتبار قابل توجهی کسب کردند. فراماسونری معجونی بود از مناسک راز آمیز با مفاهیمی غیر دینی، آرمانی و جهان وطنی، از قبیل اُخوت تسامح دینی و عقل.

2- ایتالیا نخستین کشوری بود که در آن حذبی به وجود آمد که خود را فاشیست نامید. کلمهء ایتالیایی fascio ( فاشیو)، به معنی دسته هیزم است و اولین بار در دهه 1890 میلادی به وسیله کارگران معادن مشهور سولفور سیسیل به کار برده شد. هدف فاشیسم برقراری دولت قدرتمندی است که در آن فقط حزب فاشیست انحصار قدرت را در دست داشته باشد و یک رهبر با ویژگی های کاریزما و با قدرت دیکتاتورانه بر آن حکومت کند.

3- ایالات متحده آمریکا از 50 ایالت تشکیل شده و پس از کانادا و چین سومین کشور بزرگ جهان است این کشور 25% کل انرژی تولید شده در جهان را مصرف می کندکه  این مصرف در زمینه های ماشین آلات صنعتی وکشاورزی، هواپیما و تسلیحات نظامی، اتومبیل، ابزار الکترونیکی، وسایل خانگی و منسوجات است.

4- ماهواره ها معمولاً توسط موشک های چند مرحله ای در مدار قرار می گیرند. ابتدا ماهواره از جو زمین عبور کرده و سپس با یک سرعت منظم به صورت افقی در می آید. برای آنکه ماهواره از تمام نقاط در سطح زمین قابل رویت باشد و همچنین بیشترین اطلاعات را ارایه دهد می بایست در امتداد شمال-جنوب حرکت کند و سرعت مناسب برای آن 8 تا 11 کیلومتر در ثانیه است.

5- در عدسی عینک های  فتوکرومیک بلور ها کوچک و شفاف کلرید نقره وجود دارد. این بلور ها در برابر نور به اتم های نقره و کلر تجزیه می شود و ذرات نقره مانع عبور اشعه فرابنفش شده، رنگ تیره ایجاد می کند.     


نوشته شده توسط محسن کفاش در چهارشنبه 9 فروردین 1385 و ساعت 08:03 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ مختصری از فمینیسم+ نیایش های دکتر شریعتی + اصطلاحات سیاسی+ نهج البلاغه+ اصطلاحات سیاسی+ نهج البلاغه+ درجه آزادی+ اصطلاحات سیاسی+ نیایش های دکتر شریعتی+ نهج البلاغه+ مختصری از مکتب فرانکفورت+ نیایش های دکتر شریعتی+ اصطلاحات سیاسی+ نهج البلاغه+ اصطلاحات سیاسی

صفحات: